Stamars
"Sveicam santehnikas pasaulē " tālr.:67520116 fakss:67840537
  LAT  ENG  RUS 

 
    Ūdens siltās grīdas montāža ietver sevī cauruļu ieklāšanu zem grīdas seguma, pa kurām tek ūdens no centrālās vai vietējās apkures sistēmas. Ūdens siltās grīdas sāka iegūt lielu popularitāti 20. gadsimta 80-jos gados Zviedrijā, un uz doto brīdi ir ierīkotas vairāk neka 80% māju, un tiek uzskatītas par visizplatītāko apkures sistēmu.
Ūdens siltās grīdas tiek uzskatītas par visekonomiskāko (sakarā ar siltumnesēja zemo temperatūru) un komfortablāko (par komforta paaugstināšanas iemeslu tiek uzskatīta lielāka siltumatdeve vo visas grīdas virsmas ar relatīvi zemu temperaturu) sistēmu salīdzinājumā ar radiatoru apkures sistēmu. Pateicoties sistēmas drošumam un zemām ekspluatācijas izdevumiem, ūdens siltās grīdas būtiski pārspēj elektriskās grīdas cena/kvalitāte attiecībā un tas ļauj uzskatīt tās par sistēmu lidzīgu ideālai.
Pateicoties tam, ka ūdens siltās grīdas tiek ieklātas zem visas grīdas virsmas telpā, siltums izplatās vienmērīgi horizontalā un vertikālā plaksnēs.
Tas nozīmē, ka temperatūru atšķīrība dažados augstumos būs salīdzināma ar temperatūru atšķirību cilvēka ķermenī – visaugstākā temperatūra 21-24C grīdas līmenī, bet viszemākā 1.7 metru augstumā 19C. Gadījumā, kad telpas apkure notiek tradicionāli (ar radiatoru vai krāsns palīdzību), viszemākā temperatūra būs radiatoru līmenī, bet visaugstākā pie griestiem.
 
    Vienmērīga siltuma izplatīšanās bez komforta, ļauj arī izmantot zemākas siltumnesēja temperatūras (temperatūra ūdens silto grīdu sistēmā ir 30-50C). Temperatūra telpās var tikt samazināta par 2C salīdzinājumā ar tradicionāliem radiatoriem (siltumnesēja temperatūra, kas tiek izmantota konvektoros un radiatoros, līdz 90C), cilvēkam nejūtot siltuma izmaiņas. Temperatūras samazināšana par 2C garantē lietotājam enerģijas patēriņa ietaupīšanu apmēram par 12%. Musdienīgie konstruēšanas risinājumi ļauj pielietot ūdens siltās grīdas jebkurās telpās un ēkās. Ūdens silto grīdu sistēma ir izveidota tā, ka viss ir paslēpts no acīm, viss kas paliek acu priekša ir termostati. Tas ļauj ne tikai optimāli izlietot visu iekšējo telpu platību, bet arī dod brīvību telpas arhitektūrā un dizainā.
             
     Главные преимущества отопительных систем водяных теплых полов
 - komforts. Temperatūras uzturēšana diapazonā, kas ir komfortabls cilvēkam. Parkarsēto un pārāk atdzesēto zonu iztrūkums.
 - mīkstums. Vienmērīga temperatūras izplatīšanās visā telpas apjomā (horizontāli un vertikāli).
 - mūsdienīgs dizains. Sistēma ir paslēpta aiz buvkonstrūkcijām - acu priekšā paliek tikai termostāti.
 - drošums. Ūdens silto grīdu ekspluatācijas laiks ir ļoti ilgs (desmitgadi) un tās neprasa dārgu un kvalificētu apkalpošanu.
 - taupība. Siltuma zudumu samazināšana, izmantojot ūdens silto grīdu sistēmu, salīdzinot ar radiatoru sistēmām. Tas pirmkārt tiek sasniegts tāpēc, ka telpās jābūt zemākai gaisa temperatūrai, pie kuras tiek sasniegts komforts.
 - racionalitāte. Siltumtīkla caurlaišanas spējas palielināšana, atkarībā no siltumnesēja pielietošanas aprēkiņiem ar viszemāko temperatūru.
 - perspektīvas. Silto grīdu sistēmas tiek veiksmīgi kombinētas ar siltumsūkņu izmantošanu, kuri biežāk tiek izmantoti mūsdienu būvniecībā.
        
                                 
 
     Montāžā un darbības princips
                                
     Ūdens silto grīdu montāža

Kontruktīvi betona sistēmas "pīrāgs" izskatās sekojošā veidā (no augšas uz leju):

        
  1а. Segums (parkets, laminats).
  1b. Segums (flīzes).
  2а. Pamatne
(putupolietilēns, kartons utl.)
  3. Caurule tiek ieklāta uz armatūras tīklu ar soli 100-300 mm izvēlētajā veidā, atkarībā no projekta risinājuma. Caurule tiek piestiprināta pie armatūras tīkla ar plastmasas skavu palīdzību (2-3 gab. uz 1 garmmetru caurules). Kompensācijas šuvju vietās uz siltumcauruli tiek uzvilkta gofras caurule. Katra siltumcaurules cilpa sākas un beidzas sadales kolektorā, t.i. bez salaidumiem.
  4. Armatūras tīkls.
  5. Siltinātājs (polistirols), 20 līdz 100 mm biezs.
  6. Grīdas pamats.
           
 Lai apskatīt bildi pilnā izmērā uzspiediet uz tās